headshot_tan_2.png

Tan Kesler / Co-Founder

14 Mayıs 1977‘de Adana doğdu. Milli Futbolcu baba ve milli jimnastikçi annenin en büyük çocuğudur. İlk ve ortaokulu Adana‘da bitirdi. Ortaokulun son sınıfına kadar lisanslı olarak Adanaspor‘da futbol ve Adana SaSA’da basketbol oynadı. Adana’da düzenlenen Türkiye Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’na katılan minik erkekler takımına seçilince tek spor olarak basketbolu seçti.

Ortaokul sonrası basketbol bursu ile Ankara Yükseliş Koleji’ne kabul edildi. Aynı zamanda Ankara TED Kolej seçmelerine katılıp yıldız takım kadrosuna seçildi.  Profesyonel Basketbol Kariyerine 16 yaşında Ankara TED Kolejliler kulübünde başladı.  TBF Süper Lig ve 1. Lig’de mücadele eden Ankara Kolej, Çukobirlik, Bifa, Yeşilyurt Spor Kulübü ve son olarak Beşiktaş gibi değerli kulüplerin formasını terlettikten sonra eğitim ve basketbol hayatını Amerika’da sürdürmeye karar verdi.

KEAN Üniversite’sine uluslararası öğrenci bursu ile kabul edildi. 2000-05 Yılları arasında Uluslararası İşletme Bölümü’nü Cum Lade derecesiyle bitirme başarısı gösterirken, üniversite basketbol takımında tarihi başarılara imza attı. Kean Cougars Basketbol takımında 2 yıl boyunca takım kaptanlığı yaparken Division 3 Eastern Conference finalisti (2003-04) bir sonraki yılda Division 3 Eastern Conference Şampiyonluğunu kazandı. (2004-2005). Bireysel başarılar arasında;  Kean Üniversitesi Basketbol tarihinin en fazla sayı atan 14. oyuncusu olarak kayıtlarda yerini korumaktadır (1930-2018). New Jersey Athletic Confrence Gümüş Karması (2002-03), North Atlantic Basketball Conference ve New Jersey Athletic Conference Altın Karmasına ve Metropolitan Basketbol Yazarları Gümüş Karmasına seçilmiştir (2003-04).  Geçirdiği ağır sakatlık dolasıyla son senesinde sadece yarım sezon gösterdiği performans ile New Jersey Athletic Confrence Bronz karmaya seçilmeyi başardı.

Mezun olduktan sonra yurtdışındaki birçok profesyonel basketbol kulübünden teklif almaşına rağmen basketbola olan tutkusunu amatör olarak Amerika’da devam ettirmeye karar vermiştir.

Mezuniyet sonrası 2 yıl süresince Finansal Danışmanlık ve Mortgage Brokerlik hizmeti verdi.  

2008 Yılında New York Üniversitesi Spor Yöneticiliği Master Programına kabul edildi.  Ayni yıl Major League Soccer Uluslarası Mac Organizasyon Departmanında asistan yönetici olarak göreve başladı.

2010 yılında Türkiye Futbol A Milli Futbol Takımı İdari Menajerlik Görevini kabul ederek 10 yıl sonra Türkiye’ye geri dönüş yaptı. 2014 yılına kadar sürdürdüğü bu görevi süresince 14’ün üzerinde UEFA‘nın 14 çalıştayına katılarak Elit Sporcu Yetiştirme, Scouting ve performans analizi konularında sertifika kazanmıştır. 

2015 yılında Wasserman Medya Grubu Global Futbol departmanı Türkiye sorumlusu olarak yeni bir kariyere atıldı ve kendi sporcu temsilciliği ajansını kurdu.

HTK Spor ve Medya Danışmanlık ajansının Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

headshot_efkan_2.png

Efkan Eren / Co-Founder

12 Temmuz 1989'da İstanbul'da doğdu ve gençlik yıllarının uzun bir bölümünü Sakarya ve İstanbul'da geçirdi. Spora ilk adımını futbol ile atsa da fiziği ve basketbola olan yatkınlığından dolayı Fenerbahçe Spor Klübü okullarında Dereağzı'nda kısa zamanda kulüp koçları tarafından yeteneği fark edildi ve Fenerbahçe'nin lisanslı sporcusu olarak spor kariyerine ciddi adımlarla başlamış oldu.

17 yaşına geldiğinde Türkiye Basketbol Ligi'nde profesyonel basketbol hayatına başladı. Genç yaşta attığı adımlar sonrası rotasını Amerika'ya çevirdi. Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletindeki NCAA okulu Monmouth Üniversitesi'nin verdiği burs teklifiyle kariyerine Amerika'da devam etmeye başladı. Hazırlık döneminde gelişmesi için Maine eyaletindeki ülkenin en iyi eğitim ve spor okulları arasında gösterilen Maine Central Institute (MCI) Prep School'a gönderildi. NEPSAC'te Amerika'nın en iyi oyuncularına karşı oynadığı oyun ile yeteneğini kanıtlamış oldu. Sonrasında aldığı farklı burs tekliflerini değerlendirerek okumak istediği sanat alanında tanınan okullardan biri olan NCAA Ligi okulu Lindenwood Üniversitesi'nde eğitim ve basketbol hayatına devam etti.

Amerika'da kaldığı süre içerisinde 20'den fazla eyaleti gezme ve birçok yeri görme şansı buldu. Aldığı sanat eğitimi içinde bir sene moda tasarımı, iç mimari, dijital tasarım, photography ve videography alanlarını ekstradan 60 kredi alarak portföyüne ekledi. Post Production alanında St Charles'da özel belgesel projeleri geliştirdi, ve katıldığı bir fotoğraf yarışmasında En Etkileyici Hikaye Ödülü'nü kazandı. Lindenwood Üniversitesi ve St. Charles County kapsamında "MaWon WoMan" adında tasarım şovu düzenledi ve bu şovu Scheidegger Galeri'sinde gösterime girdi. Ayrıca katıldığı 2 şovda da 1. oldu, ve bölge sanatkarları ve eğitmenler tarafından verilen Genç Sanatsal Onur Ödülü'nü kazanan ilk uluslararası genç sanatçı oldu. 

Üniversite kariyeri boyunca 2 defa Konferans Şampiyonluğu ve 1 defa Ulusal Transitional Şampiyonluğu yaşadı. 2012 yılında konferansın "En İyi Müdafacısı" ve "Playoff Sayı Kralı" unvanlarını aldı. 2012 ve 2013 sezonlarında iki sezon arka arkaya "All-American Scholar Athlete" ödülünü aldı. Mezun olduğu sene "Lindenwood Onur Ödülü"ne layık görüldü ve ayrıca Study in America tarafından "Yılın Sporcusu" seçildi. 

St. Charles County yaşlılar evinde gönüllü olarak yaşlılara motivasyon seansları verdi. Zihinsel engelli çocuklar için küçük çaplı etkinlikler düzenledi. St Charles festivallerinde zihinsel engelli çocuklar için oyun standları kurdu ve derneğe yardım bağışları topladı. Türkiye'de ise aktif olarak LOSEV’in üyesi oldu.

Türkiye'ye dondükten sonra arka arkaya geçirdiği sakatlıklara rağmen 2 sene süren profesyonel basketbol hayatı sonrası iş hayatını saha dışına taşımaya karar verdi. 2014'de Türkiye'de kişisel ajansını kurdu ve birçok Startup'a kurumsal iletişim ve kurumsal kimlik danışmanlığı verdi. 2015'de Acıbadem Üniversitesi Spor Kulübü'nde altyapının başına geçti. 2016'dan itibaren HTK Spor ve Medya Danışmanlık ajansının Genel Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.


Talha Subaşı / Junior Consultant, Associate Manager

22 Temmuz 1994 de Istanbul Bakirkoy de Doğdu. Ilk okula Istanbul Bilim Kolej’inde öğrenim görerek tamamladı. Ulker Spor Junior takımına seçilerek basketbol hayatına başladı. Aynı süreçte okul takımını dört defa ilçe finaline taşıdı. 2 yıl ardından Ülker Spor kulübünden ayrılarak Yeşilyurt Spor Kulübü’ne transfer olmuştur. Orta öğrenimini tamamladıktan sonra  basketbol bursu ile Koza Kolejine Kabul Edildi.

Lise 1.Sınıfı Turkiye’de okuduktan sonra eğitim ve basketbol hayatını Amerika Sürdürme kararı verdi. Lee Academy’e basketbol bursu ile Kabul edilerek Okul Tarihinin ilk türk öğrencisi ve ilk türk sporcusu olmuştur. NEPSAC’te Amerika’nın en iyi oyuncu larına karşı oynadı.

Lee Academy’de 1 yıl oynadıktan sonra. Chrisian Life Center’a transfer olmuştur.  Gosterdiği performans ile Texas eyaletinin Houston şehrinde bulunan 3 kez Amerika Ulusal Lise Şampiyonu olan Christian Life Center’ın Head Coach’u  Eski Houston Rockets’in Yıldız Point Guard’ı Rafer Alston’ın ilgisini çekerek onunla çalışma fırsatı yakalamıştır. Deandre Jordan,Ben Mclemore, Latavious Williams gibi yıldız NBA oyuncuları da CLC den Mezun olmuştur. Devre arasında Rafer Alston okuldan ayrılmasıyla North Carolina’nin Fayetteville sehrinde bulunan Fayetteville Christian School’a transfer olmuştur. Lise’yi bitirdikten sonra Richard Bland Community College’da Ekonomi bölümüne kabul edildi.Universite birinci sınıfı bitirdikten sonra 2013 yılında Türkiye’ye dönme kararı aldı.

Istanbul Aydın Universitesi uluslararası ticaret bölümüne girdi. Aynı yıl içersinde oluşturduğu büyük Global Network sayesinde Sırbistan Belgrad firması Olan Open Court Agency Turkiye partnerliğini yaparak Güney Amerika Avrupa da olmak üzere Bir çok basketbolcunun Kontrat almalarında önemli bir rol oynadı. Ve Freelance olarak Danışmanlık hizmeti vererek bir çok sporcuya Amerika’da burs imkanı sağladı.1 yılın ardından open court Agency’den ayrılarak HTK Sports ile çalışmaya başladı.